مرکز توسعه رقابت‌پذیری کسب‌وکار با همکاری جشنواره ملی بهره‌وری ایران ۱۳ اردیبهشت ماه در اتاق بازرگانی لرستان افتتاح گردید.

نایب‌رییس اتاق ایران از ایجاد مرکز رقابت‌پذیری کسب و کار در اتاق لرستان خبر داد.

دبیر کمیته اجرایی پنجمین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه در اتاق لرستان گفت: مرکز توسعه رقابت‌پذیری کسب‌وکار با همکاری جشنواره ملی بهره‌وری ایران در اتاق بازرگانی لرستان افتتاح گردید.

مرکز توسعه رقابت‌پذیری کسب و کار با همکاری جشواره ملی بهره‌وری ایران در اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی لرستان افتتاح شد.

فرشید شکرخدایی با بیان این خبر اظهار داشت: مرکز توسعه رقابت‌پذیری کسب وکار ایران با ماموریت کمک به افزایش سطح رقابت‌پذیری سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی ایرانی و توسعه موضوع رقابت‌پذیری و بر اساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری جشنواره ملی بهره‌وری در سال ۱۳۹۴ در کشور پایه‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه در آغاز، تمرکز این مرکز بر ارزیابی رقابت‌پذیری در سطح خرد (بنگاه‌های اقتصادی) است، تصریح کرد: چشم‌انداز این مرکز، فعالیت به عنوان مرجع رسمی اندازه‌گیری و پایش رقابت‌پذیری در سطح بنگاه‌های بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی در کشور است.

دبیر جشنواره ملی بهره وری خاطرنشان ساخت: از جمله دستاوردهای جامع این مرکز می‌توان به اطلاعات حرفه‌ای مدیریتی و تصمیم‌ساز در سطح خرد (بنگاه‌های اقتصادی) اشاره کرد که امید می‌رود بنگاه‌های رقابت‌پذیر در صنایع مختلف که از توان رقابتی بالایی در بازارهای رقابتی برخوردار هستند، احتمال موفقیت‌شان در میدان‌های رقابتی اقتصادی و تجاری بیشتر باشد.

شکرخدایی عنوان داشت: هدف این مرکز، کمک به شناسایی حوزه‌هایی با رقابت‌پذیری پایین در بنگاه‌های اقتصادی مختلف به تفکیک صنایع و در نهایت رقابت‌پذیر کردن محیط کسب و کار در کل اقتصاد ایران است.

logo-samandehi